Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minecraft - Rady a tipy

8. 11. 2012

Pár rad pro začátečníky v Minecraftu :

 

1) Využívejte nagenerované struktury jako domov

Ze začátku hry se vyplatí bydlet ve vesnici,pyramidě,v džunglovém chrámu,v dungeonu nebo v chatrči čarodějnice.Až na chatrč je všude poměrně hodně místa,hlavně v pyramidě,a navíc se v nich dají najít docela dobré věci (koukni se do fotoalba Moje Minecraft fotky).

 

2) Koukejte kam šlapete

Tohle se vyplatí zejména při průzkumu neznámých jeskyní nebo dolů.Může se stát,že v podlaze přehlédnete díru,která vede přímo na dno rokle,které je v horším případě zatopené lávou.

 

3) Cenné rudy (diamanty,emeraldy) si vždy obkopejte!

Až jednou najdete diamanty,nikdy je nekopejte rovnou!Co když je pod nimi láva?Vždy kopejte kolem nich,dokud neodhalíte žílu celou.Pak.když máte jistotu,že pod nimi není láva,kopejte.

 

4) Pozor na monstra

Není zrovna dobrý nápad bojovat se dřevěným mečem se skupinou 20ti Pigmenů.Tady je pár monster a rady,jaké enchanty se nejlépe hodí na boj proti nim :

Kostlivec - jeho šípy vás můžou zasáhnout a shodit do lávy.Ideální enchanty na meči proti němu jsou Smite V a Fire Aspect II (Knockbackem ho odhodíte dozadu a dostane šanci znovu vystřelit šíp).

Zombie Pigman - pokud je jich hodně,představují poměrně vážnou hrozbu.Naštěstí není hned agresivní (pokud ho nepraštíte).Ideální enchanty jsou Smite V a Knockback II (Fire Aspect je proti mobům z Netheru neúčinný).

Creeper - pokud nemáte silné brnění a hrajete v hardu,jste v háji.Ideální enchanty jsou Sharpness V,Knockback II a Fire Aspect II.

Pavouci - jsou hodně rychlí a při kousnutí odhazují dozadu.Ideální enchanty jsou Bane of Arthropods V,Fire Aspect II a Knockback II (tím ho zabijete na jednu ránu).

Blazové - koušou,jejich ohnivé střely se nedají zablokovat.Ideální proti nim je Potion of Fire Resistance - když ho vypijete,seberete mu možnost více vám ubrat.Dobrý enchant proti nim je Sharpness V.

Ghastové - na ty jděte raději s lukem  Výhodou je,že se jejich střely dají odrazit přímo na ně.Dobré enchanty (NA LUK) jsou Power V a Punch II.

Čarodějka - hodně,hodně nebezpečná.Hází potiony na poškození a pije potiony na regeneraci.Ideální enchanty na meč proti ní jsou Sharpness V,Fire Aspect II a Knockback II.

 

5) Berte si do jeskyní kýbl s vodou

Často se vám v jeskyních stane,že se dostanete na úroveň 10,kde jsou běžná lávová jezírka,tudíž i diamanty.Vždy si sebou berte kyblík s vodou,aby jste mohli vodu vylít,lávu přeměnit na obsidian a po něm bezpečně přejít na druhou stranu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář